Styl boho

Styl boho, coraz częściej pojawia się w aranżacjach nowoczesnych mieszkań. Zapoczątkowany w XVIII wieku, styl początkowo był określeniem francuskiej cyganerii, artystów żyjących według własnych zasad. W stylu boho swobodnie możemy łączyć stare meble z nowoczesnymi trendami, tworząc oryginalne aranżacje. Szeroka gama kolorów i wzorów pozwala dopasować wnętrze do charakteru i zainteresowań mieszkańców.  

Sypialnia w stylu boho stawia na lekkość i naturalność wystroju. Delikatne barwy, naturalne materiały, ozdobne makramy i łapacze snów, sprzyjają odpoczynkowi. Zastosowanie jasnych, ciepłych barw pomoże optycznie powiększyć przestrzeń.

Styl boho uwielbia dużą ilość dodatków i roślin. Duża liczba bibelotów ustawionych na regałach, szafkach, czy stole oraz kolorowe tkaniny i tekstylia zdobiące sofę to obraz salonu zaaranżowanego w tym stylu. Nie można zapominać też o piórach, makramach, kolorowych modelach, które ozdobią ściany.

Meble vintage

Meble w stylu boho mają swoją historię. Warto poszukać ich na targach staroci czy w sklepach z meblami używanymi.  W stylu boho można wykorzystać stare meble,  dodając  do  nich  nowe  uchwyty i nóżki, malując na intensywny kolor  lub  zmieniając  ich  funkcję.  

Intensywne kolory i barwy ziemi 

W nowoczesnym wnętrzu urządzonym w stylu boho doskonale sprawdzą się żywe kolory: butelkowa zieleń, ochra, energetyczny fiolet, intensywna pomarańcza. Nie można też zapominać o klasycznej bieli i stonowanych kolorach. Dobrze sprawdzą się barwy ziemi. Wśród dodatków warto szukać produktów wykonanych z gliny, drewna, miedzi, lnu, wikliny.

Akcesoria i dodatki w stylu boho

We wnętrzach urządzonych w tym stylu spotkamy nagromadzenie różnych dodatków i akcesoriów, stwarzających poczucie ciepła i przytulności. Patchworkowe narzuty i pledy, różnobarwne świece i latarenki rozstawione na meblach doskonale dopełnią wnętrza. Ciekawym rozwiązaniem będzie też zawieszenie kremowego hamaka lub lnianej huśtawki w salonie, lub gabinecie.

Dekoracje okienne 

Lniane rolety rzymskie

Naturalne materiały, zwiewne tkaniny to nieodłączny element stylu boho, dlatego podczas wyboru osłon okiennych warto pomyśleć o roletach rzymskich wykonanych z lnianych materiałów. Rolety rzymskie łączą funkcję dekoracyjną z ochroną przed słońcem. Dodatkowo po podniesieniu, nie traci swoich funkcji ozdobnych, zwinięty materiał tworzy dekoracyjne fałdy. Rolety rzymskie możemy montować do ściany, sufitu lub bezinwazyjnie na ramie okiennej, lub we wnęce szybowej. Dzięki lekkiej konstrukcji i łatwości montażu swobodnie możemy zamontować produkt bez pomocy fachowca.

Drewniane żaluzje

Designerskim i estetycznym uzupełnieniem stylu boho będą żaluzje drewniane. Z powodzeniem zastępują klasyczne firany i zasłony, chroniąc wnętrze przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym i nagrzewaniem. Drewniane żaluzje wykazują wysoką odporność na uszkodzenia i odbarwienia spowodowane promieniowaniem UV. Wygodne sterowanie kątem nachylenia lameli pozwala na regulację ilości światła. Do wnętrz w stylu boho najlepiej wybrać lamele w kolorze białym lub jasnego drewna o szerokości 25, lub 50 mm.

Kolorowe plisy

Jako dekoracja okien w stylu boho doskonale sprawdzą się plisy w intensywnych kolorach. Rolety plisowane charakteryzuje możliwość swobodnego ustawienia materiału w dowolnym miejscu szyby. Materiał umieszczony jest między dwoma szynami, które przesuwają się w górę i w dół wzdłuż ramy okiennej. Dodatkowo plisy świetnie sprawdzą się w oknach o nietypowych kształtach np. zakończonych łukiem, czy na dużych przeszkleniach.

Plisy wykonane z materiałów zaciemniających, blokują dopływ światła i są doskonałym rozwiązaniem do sypialni oraz pokoi zlokalizowanych na poddaszu. Dodatkowo poprzez odcięcie dopływu słońca zapobiegają nadmiernemu nagrzewaniu się pomieszczeń w letnie dni. W mniejszych, mniej oświetlonych wnętrzach doskonale sprawdzą się tkaniny transparentne i półtransparentne. W subtelny sposób oświetlą wnętrze i rozproszą ostre promienie słoneczne.