Doskonałym rozwiązaniem zapewniającym skuteczną ochronę przed insektami jest montaż moskitiery. To rozwiązanie jest idealne dla osób, chcących zrezygnować ze stosowania chemicznych środków ochrony. Dodatkowo nowoczesne moskitiery wyróżnia estetyczny wygląd oraz szeroka gama kolorystyczna, dzięki czemu produkt doskonale dopasuje się do każdej aranżacji. W ofercie moskitier dostępnych jest kilka modeli drzwiowych i okiennych, które różnią się od siebie sposobem montażu i funkcjonalnością.

Moskitiera ramkowa

Moskitiera ramkowa to praktyczna i estetyczna siatka, a ramka wykonana jest z aluminium. Skutecznie chronią wnętrza naszych mieszkań i domów przed owadami i innymi szkodnikami. Ponadto zapewnia doskonałą ochronę przed kurzem, brudem i pyłkami. Moskitiera ramkowa jest produkowana na wymiar, dzięki czemu idealnie pasuje do każdego okna, zapewniając 100% szczelność. Moskitiery ramkowe montowane są na zewnątrz okien. Produkt można szybko i łatwo zmontować i zdemontować za pomocą specjalnych haczyków. Aby cieszyć się pięknem i skutecznością produktu przez długie lata, zaleca się zdemontować moskitierę i przechowywać ją w suchym miejscu w okresie jesienno-zimowym.

Moskitiera przesuwna

Stosowanie moskitier przesuwnych to dobry sposób na zabezpieczenie drzwi balkonowych. Zapewniają skuteczną ochronę przy zachowaniu dostępu do światła i powietrza. Siatka wykonana jest z wytrzymałego włókna szklanego, które jest odporne na wgniecenia i załamania. Skrzydła moskitiery są mocowane za pomocą uszczelek szczotkowych, aby zapewnić lepszą ochronę przed owadami i brudem. W dolnej części moskitiery znajduje się rolka z mechanizmem, który pozwala na swobodną regulację kąta skrzydeł. Moskitiery przesuwne w skrajnych położeniach posiadają hamulce, które spowalniają ruch ostrzy i zderzaków, aby zapobiec uderzeniu ramy moskitiery o szyny jezdne. Spokój, jaki zapewniamy w ten sposób w dzień i w nocy, jest bezcenny. Nie tylko czujemy się swobodnie ze wszystkimi skutkami ataków owadów, ale także nie musimy w pełni na nie reagować i zastanawiać się nad nimi.

Moskitiera plisowana

Moskitiery plisowane charakteryzują się zastosowaniem specjalnych siatek plisowanych. Nowoczesny design i różnorodność kolorów sprawiają, że moskitiery plisowane są bardzo piękne. Ten rodzaj moskitiery składa się z profilu aluminiowego oraz siatki wykonanej z włókna szklanego pokrytego winylem. Po złożeniu moskitiera jest całkowicie schowana w profilu bocznym, dzięki czemu moskitiera zajmuje bardzo mało miejsca. 

Rama moskitiery wykonana jest z wysokiej jakości aluminium, odpornego na wysokie temperatury i trudne warunki atmosferyczne. Konstrukcja moskitiery pozwala na trzymanie jej w dowolnej pozycji, co znacznie poprawia nasz komfort. Ponieważ segmenty można łączyć ze sobą w różnych konfiguracjach, system może być również stosowany do bardzo szerokich przejść. Zaletą tego rozwiązania jest również niski próg, który w żaden sposób nie utrudnia swobodnego przejścia.

Moskitiera rolowana

Moskitiery rolowane to nowoczesne i praktyczne rozwiązanie zapobiegające insektom i insektom. Moskitiera rolowana montowana w rowku okna składa się z taśmy kasetowej chroniącej siatkę, szyny prowadzącej zapewniającej idealne dopasowanie moskitiery do okna, siatki z włókna szklanego oraz systemu szczelnego zamykania. Dużą zaletą tego rozwiązania jest możliwość podniesienia i odsłonięcia moskitiery w dowolnym momencie, a dostęp do okien jest łatwy. Moskitiera nawinięta jest na skrzynkę, aby chronić ją przed czynnikami zewnętrznymi, dzięki czemu w przeciwieństwie do innych rodzajów rolet nie musimy jej demontować zimą. Moskitiery rolowane można montować na oknach, drzwiach balkonowych i tarasowych oraz drzwiach wejściowych. Szybki i łatwy montaż pozwala na samodzielne założenie moskitiery bez użycia specjalnych narzędzi.