Zacznijmy od tego, iż brama garażowa wyposażona w odpowiedni napęd, gwarantuje nam wygodę użytkowania oraz bezpieczeństwo. Już teraz na rynku istnieje wiele rodzajównapędów i dzięki zaawansowanej technologii, cały czas powstają nowe, które pozwalają na idealne dopasowanie się do wymogów każdego klienta.

Parametry napędu do bramy

Zaznaczmy że nie wyodrębnia się różnych typów napędów do bram, różnice pomiędzy poszczególnymi modelami stanowią, parametry. Oto te, na które warto zwrócić uwagę.- Prędkość przesuwu. W większości dostępnych na rynku modeli wartość ta oscyluje w okolicach 12 cm/s, zatem czas otwierania takiej bramy wynosi od 15 do 30 sekund.- Siła ciągu. Podawana jest ona w Niutonach (N). Lekkie oraz małe modele są sterowane zazwyczaj poprzez automaty o sile zaledwie 400 N, lecz warto pamiętać, iż w większościprzypadków siła potrzebna to sterowania taką bramą to 600 N ciągu, tylko wyjątkowo ciężkie oraz duże elementy wymagają zamontowania tzw. siłowników, do bram których siła sięga 1200 N.- Rodzaj sterowania. Należy przemyśleć najpierw kwestie sterowania przed wyborem bramy.

Brama garażowa rolowana

Dostępne w dzisiejszych czasach produkty są wyposażone w zabezpieczenia, uniemożliwiające złodziejomautomatycznego otworzenia bramy. Nadajniki są również ulepszane, aby zyskać większą odległość działania, nawet do 300 metrów. Skupiając się na tych trzech najważniejszych parametrach, mamy pewność, iż wygoda użytkowania i bezpieczeństwo takiej bramy będzie na wysokim poziomie.

Rodzaj bramy a napęd

Jeżeli chcemy wybrać bramę rolowaną, najlepszym napędem dla tego rodzaju bramy będzie napęd sprężynowy, łatwy i cichy w użytkowaniu na wypadek awarii napędu automatycznego ułatwi on otwieranie bramy ręcznie, podwójna lina prowadzona w środku stanowi dodatkowe zabezpieczenie przed jej opadnięciem.

Podsumowując, najlepszym pomysłem, jest zakup napędu już wraz z bramą, dzięki temu bez obaw uzyskasz produkt w pełni kompatybilny i sprawny, od razu gotowy do zamontowania.